Hostumu aldım ancak, Sunucuya dosyalarımı nasıl yollayabilirim?

HostingALL Internet Hizmetlerinden aldığınız her pakette ftp desteğiniz mevcuttur. 
FTP: File transfer protocol olarak adlandırılıp, lokal makinanizda bulunan dosyalarınızın sunucunuza gönderilmesi için kullanılır. En popüler program örnekleri CuteFTP - WsFTP - Filezilla dır.

Öncelikle sunucuya dosya gönderebilmemiz için kendi makinamıza bir ftp programı kurmuş olmamız gerekir (daha önceki makalede belirtilmiş olan komut kullanımları konusunda uzmanlaşılmış değil isek ). Daha sonra satış servisindeki yetkililerimizin size yollamış olduğu email de bulunan bilgiler çerçevesinde ftp bilgilerinizi girmelisiniz.
Bağlantınızı yaptıktan sonra ftp programınızın ekranına gelen klasörlerden (hostunuz windows ise) httpdocs - (hostunuz linux ise) public_html veya www (bu iki klasör birbirine bağlıdır) klasörlerinin üzerine tıklayarak içerisine giriniz. 
Daha sonra farklı bir pencerede lokal makinanızdaki dosyalarınızı bulup hepsini seçiniz, sürükleme yöntemiyle açtığınız klasörün içerisine bırakınız. Dosyalarınız servera gönderilmeye başlamıştır. Bu sayede yolladığınız her dosya internet ortamında görüntülenebilir veya kullanılabilir. 
  • 0 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Ftp Nedir?

FTP (File Transfer Protocol), bir web sitesinde yayınlanacak olan bilgileri ait dosyaların...

Ftp ile ilgili standart problemler

Eğer “cannot login” hata mesajını alıyorsanız size bildirelen ftp addresi(hostname), kullanıcı...

Temel ftp komutu olarak neleri kullanabilirim?

cd dizin değiştirme pwd bulunduğunuz dizini görme cd.. bir dizin geriye dönme dir...