.com .net .org uzantılı domain (alan adı) transferi nasıl yapılır? Belge vermem gerekli mi?


Transfer başvurunuz tarafımıza ulaştığında, HostingALL Ekibi öncelikle aşağıdaki şartların var olup olmadığını kontrol eder;

  • Domain (alan adı) ilk kayıt ettiğiniz tarihten itibaren en az 10 gün geçmiş olması gerekir. Kayıt sürenizin bitiş tarihine en az 10 gün kalmış olmalıdır.
  • Domain (alan adı) sorgulamasında kayıtlı görünen "admin" mail adresinin çalışan ve kullanılabilen bir adres olması gerekmektedir.
  • Domain (alan adı) transfer kilidinin "pasif" olması gerekmektedir. 

Başvurunuz bu şartlara uygun değilse, size bildirilecek ve ödemeniz hesabınıza kredi olarak aktarılacaktır. 

Başvurunuz şartlara uygun ise HostingALL Ekibi transfer işlemlerini başlatacaktır. Transferin gerçekleşmesi için, domain (alan adı) sorgulamasında görünen "admin" mail adresine yurt dışındaki ilgili firma tarafından transfer işlemini onaylayıp onaylamadığınızı soran ingilizce bir e-mail gönderilecektir. Bu e-mail deki onaylama linkine tıklayıp, onay kodu soran pencereye bu onay kodunu (transfer kodu / EPP) yazmanız gerekecektir. Onay işlemi gerçekleştikten sonra, alan adınızın kayıtlı olduğu firmanın transfer için izin vermesi gerekir. Bu izin geldikten sonra transfer işlemi tamamlanacaktır. Tarafımıza yaptığınız ödeme ile alan adınızın süresi 1 yıl yenilenmiş olacaktır, domain yenileme için ayrıca ödeme yapmanız gerekmemektedir. 

Başvurunuz transfer şartlarına uygun bulunup transfer süreci başlatıldıktan sonra HostingALL Internet Hizmetleri'nin elinde bulunmayan sebeplerden ötürü (gönderilen onay mailine cevap verilmemesi, domain (alan adı) kayıtlı olduğu firmanın transfere izin vermemesi vb.) transfer için yaptığınız ödeme kredi bakiyenize iade edilecektir.
Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır
Benzer Konular
Domain kaç günde transfer olur? (Görüntülenme: 1730)
Nokta .istanbul herkese açıldı (Görüntülenme: 1335)