BİLGİ MERKEZİ

"Bu sayfa hem güvenli hem güvenli olmayan öğeler içeriyor" hatası nedir?

"Bu sayfa hem güvenli hem güvenli olmayan öğeler içeriyor" hatasının nedeni SSL güvenli sayfanızda, SSL güvenliği bulunmayan bazı öğelerin bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bunun en tipik örneği SSL güvenlikli düzeyinde bulunmayan bir unsur olabilir.Örneğin, güvenli bir protokolden yüklenen sayfanın (https:// yolu ile) kaynak kodunda< img src = http://www.siteniz.com/images.jpg > bulunması.Bu durumda resim güvenli olmayan kaynaktan çağrıldığı için bu hata mesajını alırsınız.Bu hatanın çözümü; Resmi sitenin güvenli olan kısmına taşımak, örnek olarak https://guvenli.siteniz.com/image.jpg Bağlantıları kök dizine dosya adından önce aşağıda ki örnekte olduğu gibi bir ters eğik çizgi ekleyerek < img src = "/image.jpg" > bu şekilde olmalıdır. Doğru bağlantı şeklini örneklemek gerekirse,< img src="https://www.siteniz.com/image.jpg" > ve < img src="/image.jpg" > şeklinde olmalıdır.

HostingALL.net sunucularında barınmayan web sitem için SSL satın alabilir miyim?

Evet! Sunucularımızda barınmayan siteleriniz için bizden SSL sertifika hizmeti alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken barındığınız yerden statik ip satın almanız olacaktır.

Plesk Panel CSR Kodu Oluşturmak

CSR Kodu Web Sitemize SSL sertifikası yükleyebilmemiz için gerekli olan koddur. Bu Kodu ISS’den ve Plesk Panelden oluşturabilirsiniz. CSR Kodunu oluşturmadan önce Websiteniz için static ip tanımlaması yapmanız gerekmektedir.Plesk panelden CSR Kodu nasıl oluşturulur? SSL yükleyeceğimiz sitemize tıklıyoruz ve Sitelerinizi Emniyete Alın butonuna tıklıyoruz SSL Sertifikası ekleyin butonuna tıklayın Gerekli alanları doldurduktan sonra, talep et butonuna tıklıyoruz. Resimde gördüğünüz gibi CSR Kodumuzu oluşturduk. Bu oluşturduğumuz kodu kopyalayıp bize gönderiyorsunuz ve biz işlemlerinizi başlatıyoruz.

SSL Sertifika kurulumu ne kadar sürüyor?

Hosting hizmetinizi bizim tarafımızdan alıyorsanız, evrak gerektirmeyen SSL sertifikalarının kurulumunu yaklaşık 30 dakika içerisinde tarafınıza teslim ediyoruz.

SSL sertifikası ne işe yarar?

SSL sertifikası şahıslara,şirketlere ve müşterilere güven sağlar. Alışveriş işlemlerinizde, iletişim form'u gizliliğiniz de ve diğer güvenlik içeren tüm bilgilerinizin trafiği sırasında verilerinizi şifreleyerek güvenli şekilde hedefe ulaşmasını sağlar.

SSL sertifikası nedir?

SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.